פועלים מהלב – עמותת אחינועם בראשות איל, משה ורפי אדרעי פועלת לקידום הפריפריות בישראל

עמותת אחינועם בראשות האחים איל אדרעי, משה אדרעי ןכן איל אדרעי פועלת מאז שנת 2018 למען קידום הפריפריה במדינת ישראל, וזאת על ידי שורה ארוכה של תוכניות חברתיות. העמותה אשר זוכה להתעניינות רבה מצד גורמי החינוך והרווחה הצליחה ומצליחה להגשים את המטרות, כחלק מפעילות המבצעת מהלב ועם נתינה המתבצעת בכל רחבי הארץ תוך שימת דגש על אזור הפריפריה. מהן התוכניות אותן מקדמת העמותה לקידום הפריפריה? להלן הפרטים.

שיפוץ ספריה בעיר צפת לצד קידום של חינוך מוזיקלי

האחים לבית משפחת אדרעי איל אדרעי, משה אדרעי וכן רפי אדרעי נולדו וגדלו בעיר צפת למשפחה שורשית ובעלת זיקה עמוקה למדינת ישראל. כמי שנולדו וגדלו באזור, החליטו האחים לקדם פיילוט שבמסגרתו ביחד עם מתנדבים שיפצו את הספרייה של תלמידי העיר, כחלק מהבנה כי מדובר במקום מפגש המשלב גם יכולת ללמוד אבל גם ליצור מפגשים בין בני נוער. לאור ההצלחה של הפרויקט הזה ובגיבוי מלא מצד הרשויות, החליטו המייסדים להרחיב את הפיילוט גם לערים נוספת, לצד קידום של חינוך מוזיקלי.

פרויקט זה מהווה דוגמה מייצגת לפעילות של המייסדים אשר רואים במבני החינוך כחלק בלתי נפרד מצמצום פערים בין המרכז לפריפריה, כאשר לכל אורך הדרך זוכה העמותה לתמיכה מלאה מצד הרשויות כמו גם גורמי החינוך אשר רואים בפעילותה ענפה של העמותה כחלק משמעותי מיצירה של עתיד טוב יותר בעבור תלמידים באזור הפריפריה.

 

 

חלוקה של מחשבים בזמן מגפת הקורונה

עם פרוץ מגפת הקורונה קיבלו בעמותה שורה של פניות ממשפחות ובני נוער שלא הצליחו לבצע רכישה של מחשבים, בשל עליית מחירים דרמטית על רקע של המעבר ללמידה מרוחקת. כמי שרואים מחוץ לקופסה, רפי אדרעי ואחיו תורמים לשווין הזדמנויות באמצעות תוכנית בשם "לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה" אשר במסגרתו נאספו באמצעות הציבור מחשבים חדשים או מחודשים, כל זאת מתוך מטרה להעניק אותם לבני נוער הזקוקים לכך. תוכנית זו זכתה להצלחה פנומנלית שמגיעה לידי ביטוי בחלוקה של מעל ל-25,000 מחשבים בכל רחבי הארץ ובייחוד באזור הפריפריה.

לאור ההצלחה של התוכנית כמו גם ההבנה כי חיבור טכנולוגי הוא מרכיב קריטי מהיכולת של בני הנוער לנצל את הפלטפורמה האינטרנטית לטובת לימודים, בייחוד על רקע מגפת הקורונה אשר האיצה תהליכים והובילה לקידום של מערך לימודים המתבצע לא רק בתוך הכיתה אלא גם מחוצה לה. על כן, תוכנית זו מהווה דוגמה נוספת לפעילות הענפה של המייסדים ביחד עם המתנדבים הרואים בטכנולוגיה ובייחוד בתחום המחשוב כחלק בלתי נפרד מצמצום פערים בחברה הישראלית. על כן, ממשיכה העמותה בגיוס של מחשבים מהציבור הרחב גם בימים אלו ממש, כחלק מחיבור של תלמידי הפריפריה לתשתית מחשוב איכותית וטכנולוגית שמובילה ליצירה של ערך מוסף.

לסיכום

עמותת אחינועם הוקמה בשנת 2018 ומאז הצליחה להוביל לשינוי משמעותי בערים רבות בפריפריה, הן בזכות שיפוץ של ספריה וחלוקה של מחשבים אבל גם בזכות תוכניות נוספות כמו למשל תוכנית ליווי ארוכת טווח המתבצעת החל מגיל 16 ונמשכת עד לגילאים בוגרים יותר. במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה תמיכה וליווי בעבור נערים ונערות הזקוקים לסיוע, באמצעות קידום אישי המתבצע במסגרת של תוכנית פרטנית הנבנית לצרכים שלהם. לקבלת פרטים נוספים אודות התוכנית הזו כמו גם תוכניות נוספות, זה הזמן להיכנס לאתר הרשמי של העמותה, ובכך להצטרף לעשייה מבורכת.

השארת תגובה