5 טיפים להקמת אתר חדשות מוביל

אחת התופעות הכי מרתקות של השנים האחרונות היא ריבוי של אתרי חדשות עצמאיים. אלו נותנים לנו זווית אחרת על החדשות ולעתים מצליחים אפילו לשנות את סדר היום החדשותי גם באתרים המובילים. הקמת אתר חדשות כרוכה בהשקעה של זמן וכסף אבל יכולה להשתלם מאד לטווח הארוך, ואתר חדשות מצליח מביא איתו תנועה רבה שניתן לייצר ממנה הכנסה בדרכים שונות. אם גם אתם רוצים לקפוץ למים הקרים ולהקים אתר חדשות, המאמר הזה הוא בשבילכם.

מה הופך אתר חדשות למצליח?

אתר חדשות שאיננו אחד מהפורטלים הגדולים יהיה חייב לבחור זווית מסוימת שממנו הוא כותב. הדבר הבא שצריך לחשוב עליו הוא עניין ואמירה ייחודית שמביאה קוראים, ממש כמו באתר כיפה למשל. אתר חדשות טוב חייב להציע משהו שלא קיים באתרים אחרים. בהנחה שהתקציב שלכם לא גדול ביחס לענקי התקשורת, אתם נמצאים כבר בבעיה – איך מתחרים על הגולש הממוצע מול אתרים אחרים? ובכן, יש כמה כללים שאם תעמדו בהם, יש לכם סיכוי טוב להגיע לשם.

תשתית טכנית

הדבר הכי בסיסי הוא שהאתר שלכם 'יתנהג' כמו אתר חדשות רציני. זאת אומרת אכסון איכותי ובניה נכונה של העמודים השונים הן מבחינת היררכיה והן מבחינת האלמנטים שבהם. האתר שלכם יהיה צריך להיות מאובטח והכי חשוב – מהיר. באתר חדשות מהירות התגובה היא בעלת השפעה מכרעת כי הגולשים עוברים בין מספר עמודים רב. תגובה איטית תבטיח שלא תהיה להם סבלנות להמתין והם פשוט יגלשו לאתר אחר.

השקיעו בנראות

אם אתם רציניים לגבי האתר, תהיו חייבים להשקיע בחוויית המשתמש באתר. זה אומר הרבה מעבר לעיצוב גרפי יפה. חוויית משתמש טובה משמעה ממשק ברור לניווט והתמצאות. דפים שנוח לקרא אותם ומיקום נכון של אלמנטים כגון טקסט, תמונות ואפילו פרסומות. אתר חדשות טוב צריך לכלול הרבה מרכיבים – החל מחדשות מתפרצות ועד מדריכים או מוספים שונים. הדרישות הוויזואליות הן לא פשוטות ומצריכות אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, בעלי הכשרה וכישורים נדרשים לבניית האתר ועד לפרטים הקטנים ביותר. היתרון בהשקעה הזו היא שאתר שנראה טוב הוא גם כזה שמשדר אמינות ומשאיר אצלו את הגולשים.

5 טיפים - להקמת אתר חדשות מוביל

גייסו כותבים איכותיים

הדרך שלכם להצלחה חייבת לעבור דרך כותבים שמחויבים להצלחה של האתר ושיש להם גם מה להציע. אתר צעיר יכול להציע את עצמו כפלטפורמה לכותבים צעירים ומבטיחים שיהיו מוכנים לקבל תשלום לפי מדדי הצלחה שונים של הטקסטים שלהם. כותבים מפורסמים יכולים להביא איתם תנועת גולשים ויכולים להצדיק תעריף גבוה יותר. האמצעים העומדים לרשותכם מוגבלים ותצטרכו להחליט על תוכן בו יש לכם יתרון ויביא לכם קוראים. נסו לאתר נישות שלא זוכות לכיסוי או שיש לכם בהן יתרון יחסי כגון כותבים שמבינים את הנושא או מקושרים לאנשי מפתח.

עריכה חשובה לא פחות

גם הכותבים המוכשרים ביותר צריכים הכוונה ועריכה. אמנם אתר חדשות הוא בדרך כלל פועל על בסיס מיידיות, אבל כדאי מאוד להשקיע בעריכת התוכן כדי להבטיח תוכן איכותי לקוראים, שכתוב בצורה נכונה ואסתטית, ובעיקר, ברור לקריאה.

פרויקטים שונים

נסו לאתר נושאים שיכולים להיות קרקע פורייה לסדרת תחקירים או סדרת כתבות. זה יכול להיות נושא חדשותי, אירוע היסטורי שיש לו נגיעה להיום או אפילו תאריך מסוים כגון יובל למלחמה, עשור למות מנהיג מסוים או אירוע משמעותי אחר שארע בשנים האחרונות. פרויקטים כאלו יצריכו מכם הרבה משאבים אבל יש להם יתרון גדול והוא שהתוכן בהם איננו זמני בהכרח אלא יכול להיות מקור לתנועה לאתר במשך שנים קדימה.

סיכום

אם יש לכם רעיון לאתר חדשות, יכול להיות שההקמה שלו היא בהחלט משהו שנמצא בהישג ידכם. חשוב לזכור שמסביב לאתר כזה ישנה עוד פעילות שצריך להביא בחשבון, בראש ובראשונה מדובר על נוכחות ברשתות החברתיות השונות. שיהיה בהצלחה!

השארת תגובה