מהם הכישורים הנדרשים לבניית אתר וורדפרס?

וורדפרס היא ללא ספק פלטפורמת בניית האתרים הבולטת ביותר בשנים האחרונות. טכנית, היא למעשה מה שנקרא מערכת ניהול תוכן או CMS (content management system). אלה הכישורים העיקריים, אשר נדרשים בכדי להקים בעזרתה אתר אינטרנט:

פחות או יותר?

בהתאם לשיקולים שונים, ייתכן שיידרשו יותר כישורים למטרה זו וייתכן שמעט פחות. וורדפרס מציעה תבניות מוכנות שונות לאתרים, במגוון מבנים ובעיצובים שנראים טוב מאוד. עושר התבניות, הופך את אפשרות השימוש בהן לאטרקטיבית מאוד. ובכלל – וורדפרס היא באופן בסיסי קלה למדי לשימוש ואף תומכת בעברית. לא פלא לכן, שהיא פופולארית כל כך. מצד שני, אם תרצו יותר שליטה על הפיתוח, תוכלו לבנות את האתר בעצמכם מהשלב הראשון, ללא כל שימוש בתבנית. לשם כך, נדרשות מיומנויות מסוימות ואם אין לכם אותן, ייתכן שתצטרכו לשכור מתכנת PHP, ג'אווה סקריפט או HTML. מעבר לתבניות, אתר וורדפרס עשוי להיות פשוט למדי או מאוד מורכב. מידת המורכבות ומה שכלול באתר, ישפיעו על הכישורים שדרושים לבנייתו. חשוב לקחת זאת בחשבון.

מהם הכישורים הנדרשים לבניית אתר וורדפרס

בסיסי נתונים

אתרים עשויים לעשות שימוש במידע רב ולשלוף אותו לעתים קרובות ובמהירות. וורדפרס עובד עם בסיס הנתונים MySQL ומשמעות הדבר, שתזדקקו לכישורים בשימוש בו. כמובן, האלטרנטיבה היא לשכור מקצוען שמומחה בכך.

תוספים

היבטים שונים של בניית אתר בוורדפרס, עשויים להיות קלים יותר או משוכללים יותר, תודות לשימוש בתוספים. חשוב לציין, שלוורדפרס יש מבחר תוספים גדול במיוחד. היכרות טובה עם תוספים אלה, מהווה את אחד הכישורים השימושיים ביותר בהקמת אתרי וורדפרס.

היבטים מיוחדים

אתר וורדפרס עשוי לכלול היבטים מיוחדים, שחלקם הם מעין התמחות מקצועית בפני עצמה. לדוגמה: חנות באתר. חנות כזו, תדרוש מיומנות בכל הנוגע להיבטים מורכבים דוגמת תהליכי סליקה.

תכנים

אם מתייחסים לבניית אתר במבט רחב עוד יותר, אז מדובר גם על יצירת התכנים השונים עבורו גם אם מדובר בחנות מקוונת. כאן הפעילות כרוכה באוסף מיומנויות מקצועיות נוסף ונפרד מעולם התכנות. הדבר כולל למשל כתיבת טקסטים לאתר והפקת סרטי וידאו עבורו. התכנים גם קשורים לרוב באופן הדוק לשיווק האתר וכאן מדובר על כישורי קידום אתרים וכל הכרוך בעולם זה – קידום במנועי חיפוש, קידום ברשתות חברתיות ועוד.

סיבוכים ותקלות

שימוש במערכת מתוחכמת כמו וורדפרס, דורש מבחינת מיומנויות גם התמצאות בתפריטי התוכנה השונים, בתמיכה שלה ובטיפול בסיבוכים שונים ואף בתקלות. סיבוכים ותקלות מתרחשים לא רק בשימוש בכלי מסוג זה בפני עצמו, אלא גם בכלל בפיתוח מנגנון מורכב כמו אתר אינטרנט. עם הניסיון הנצבר בוורדפרס, תשפרו כמובן גם את יכולתכם לטפל בעיכובים ובסיבוכים כאלה במהירות וביעילות.

לסיכום

בשורה התחתונה, היקף הכישורים שנדרשים בכדי לבנות אתר בוורדפרס, תלוי במגוון גורמים ובהחלטותיכם. זה הוא למעשה עוד יתרון של וורדפרס – הגמישות הרבה שהוא מספק למשתמשים בו.

 

השארת תגובה