איך בוחרים קורס תכנות?

עולם התוכנה הוא עולם רחב מאוד וכזה אשר משתנה תדיר. מול העושר הרב של האפשרויות שמוצעות בו, מי שמעוניין לעבוד בכך צריך לבחור קורסים להכשרה בתשומת לב. כיצד עושים זאת? אלה כמה טיפים אשר יסייעו לעשות זאת היטב:

המלצות וביקורות

פעמים רבות, מדובר בקורסים לא חדשים לגמרי. כלומר במסלולי הכשרה, אשר עברו כמה מחזורים של תלמידים. תלמידים שלמדו בקורסים אלה בעבר, לעתים כותבים עליהם חוות דעת מניסיונם. לכן, ניתן וגם מומלץ לבחור קורס מתוך קורסי תכנות מומלצים, כך שיש לכם אינדיקציה מהשטח לגבי האיכות. כמובן, צריך לקחת חוות דעת כאלה בעירבון מוגבל ובזהירות.

נושא הקורס

בחירת נושא הקורס היא לא סתם נקודה חשובה, אלא נקודה קריטית. זאת, בגלל הדינאמיות הרבה ומהירות השינוי שרואים בעולם התכנות. השקעה בקורס בנושא שנמצא במגמת התיישנות, תהווה בזבוז זמן וכסף. השקעה בנושא שנמצא בצמיחה – ההיפך. אבל חשוב לקחת בחשבון שזה לא נגמר בכך. ישנם עוד פרמטרים משפיעים, שחשוב להיות מודעים להם. למשל, עבודה בפועל באותו תחום, עשויה לדרוש רקע נוסף – האם יש לכם אותו? האם בכוונתכם ללמוד גם אותו? כך שבחירת הנושא שתלמדו, חשובה ביותר וגם די מורכבת.

רמה ומוכנות

בנושאים שונים של עולם התכנות, יש גם רמות שונות של העמקה או צורך בידע מוקדם. חשוב לשים לב לכך, בכדי להבטיח שתוכלו להתמודד עם החומר שבקורס. נזכיר, שתכנות הוא דבר מורכב ואלה לא קורסים קלים. מה רמת הקורס שבו מדובר? האם רצוי שתיקחו קורס מקדים שיכין אתכם לקורס זה? האם יש דבר מה שחייבים ללמוד בנפרד לפני כן?

גוף ההכשרה

יש כמה וכמה נקודות לקחת לתשומת לב, לגבי גוף ההכשרה שמציע את הקורס. למשל

סוג גוף ההכשרה – האם מדובר על מכללה? על אוניברסיטה? על גוף הדרכה שמתמחה ספציפית בתכנות? אולי מומחה תוכנה שמעביר שיעורים באופן פרטי?

וותק – כמה זמן גוף זה פועל בתחום הדרכת קורסים בתכנות?

הצוות – תוכלו לקרוא מעט על המרצים והמנהלים בגוף ההדרכה ולהתרשם מניסיונם.

איך בוחרים קורס תכנות?

הטבות מיוחדות

בהתעמקות בפרטי הקורסים, תוכלו למצוא לעתים שהם באים יחד עם הטבות שונות. למשל, קורס שבסופו מסייעים במציאת עבודה או קורס שמציע הטבות מיוחדות לחיילים משוחררים (שיכולים אגב להשתמש בפיקדון האישי לחיילים משוחררים, לשם מימון לימודים).

זמנים, שעות ומיקום

ישנם כמובן גם היבטים טכניים, אשר תיקחו בחשבון בכל מקרה בבחירת קורס תכנות. משך הקורס, תדירות הלימודים בכל שבוע, שעות וימי לימוד – כל אלה משמעותיים מבחינות שונות, כולל שילוב בעבודה במקביל. כך כמובן גם לגבי מיקום הקורס, קלות וזמן ההגעה אליו.

לימודים מרחוק

יש מסגרות לימוד, אשר מאפשרות ללמוד מרחוק, באמצעות האינטרנט. זאת, החל מלימודים באתרי קורסים שונים ועד לרמת לימודים אוניברסיטאיים (האוניברסיטה הפתוחה). לעתים כל הקורס זמין מרחוק ולעתים רק חלקו. החלקים ללימוד מרחוק עשויים לכלול שיעורים והרצאות שמועברים באופן חי, בזמן אמת. אך לרוב, מדובר על חומרי לימוד שניתן לצרוך בזמנכם הפנוי. גישה זו מספקת גמישות רבה ובכך, היא מסייעת מאוד בשילוב הקורס בחיי היום יום.

לחשוב מחוץ לקופסה

כדאי לקרוא על הנושא באופן רחב וכך גם לחשוב עליו. ייתכן מאוד שכך תגלו הזדמנויות חדשות, שאולי לא הייתם מודעים להן קודם לכן. למשל, העובדה שגם משרד העבודה מציע קורסים מסוגים כאלה או שישנם קורסי הייטק מיוחדים לחרדים.

לסיכום

בחירת קורס תכנות הוא דבר שמוטב לעשות בנחת ובחוכמה. בעזרת טיפים אלה ודומים, תוכלו לבחור את הקורס שמתאים לכם ביותר.

 

השארת תגובה