איך בוחרים ראש דיו מתאים למדפסת? כך תעשו זאת ללא טעויות

ראש הדיו הוא הרכיב הכי חשוב במדפסת שלכם וזה ממש לא נעים להיתקע ללא אחד כזה, דווקא כשמבקשים להדפיס מסמכים דחופים. במאמר הבא נסביר איך בוחרים ראש דיו, איך מתאימים אותו למדפסת שלנו וגם איך ניתן לחסוך קצת כסף על הדרך.

התאימו את ראש הדיו למדפסת שלכם

לכל מדפסת יש את ראש הדיו המתאים לה ואם תנסו להכניס ראש דיו לא תואם, המדפסת תציג לכם שגיאה ופשוט לא תדפיס. אם שמרתם את הוראות היצרן של המדפסת, תוכלו לקרוא שם איזה ראשי דיו למדפסת מתאימים לה. במידה ולא שמרתם את המסמך הזה, פשוט הקלידו בגוגל את שם המדפסת והדגם שלה וחפשו את הוראות היצרן. אם אתם לא מוצאים, הוסיפו למילות החיפוש את הביטוי PDF, זה יציג לכם את הוראות היצרן של המדפסת על גבי מסמך דיגיטלי. אם אתם עדיין מתלבטים, תוכלו לפנות לתמיכה הטכנית של המותג שממנו רכשתם את המדפסת, הם ישמחו לעזור לכם להתאים את ראש הדיו.

בודקים את תאריך התפוגה של הראש

אמנם אתם יכולים לבחור את ראש הדיו המתאים למדפסת שלכם, אך אם הוא פג תוקף או עומד לפוג בקרוב, לא עשיתם בזה שום דבר. לכן, לפני שאתם ממהרים לרכוש את ראש הדיו, אנחנו ממליצים לכם לבדוק את תאריך התפוגה שלו (שכעת מוצרים רבים מחויבים בסימון שלו). את התאריך המופיע על ראש הדיו מדפיס היצרן בעצמו ואנחנו ממליצים לכם לרכוש ראש שתאריך התפוגה שלו הוא הכי רחוק.

איך בוחרים ראש דיו מתאים למדפסת? כך תעשו זאת ללא טעויות

בדקו את נושא האחריות

כמו בכל מוצר אחר, גם ראש הדיו שלכם צריך להגיע עם אחריות יצרן. מה שאתם צריכים לבדוק זה את תקופת האחריות ומי נותן אותה. אנחנו ממליצים לכם לרכוש את ראש הדיו ממותג שמספק לכם את האחריות הארוכה ביותר. בנוסף, אם אתם רוכשים ראש דיו מקורי, שימו לב שאתם מקבלים אחריות מטעם היצרן המקורי ולא חברה שאתם לא מכירים את שמה. חשוב לציין, אל תתביישו לבקש מהמוכר את תעודת המשווק המורשה ואם המוכר מסרב להציג לכם אותה, הדליקו נורה אדומה.

שימו לב לתקציב שלכם

ראש דיו, במיוחד אם הוא מקורי, הוא מוצר לא זול במיוחד. לכן, אנחנו ממליצים לכם לעשות סקר שוק ולבדוק אולי האם יש משווק שמציע דילים ומבצעים שווים. לפעמים כשרוכשים מספר ראשי דיו מקבלים הנחה מסוימת אצל חלק מהמשווקים, זה שווה בדיקה. אם אתם מחליטים לוותר על התענוג של רכישת ראש דיו מקורי ודאי תוכלו לחסוך לא מעט כסף. המשווקים הגנריים נוהגים להציע לא מעט דילים שווים על רכישת כמה ראשי דיו במכה, בדקו זאת מראש.

מה ההבדל בין ראש דיו מקורי לתואם?

ההבדל בין ראש דיו מקורי לראש דיו תואם הוא החברה שמייצרת אותו. ראש דיו מקורי זה ראש דיו שיוצר על ידי החברה שממנה רכשתם את המדפסת. לדוגמא, אם רכשתם מדפסת של Brother, גם ראש הדיו יהיה של Brother. לעומת זאת, ראש דיו מקורי מיוצר על ידי חברה אחרת שפשוט מבצעת את ההתאמות עבור המדפסת שלכם. אגב, אם אתם שואלים את עצמכם האם ראש דיו נחשב לפחות איכותי או האם הוא יכול להזיק למדפסת שלכם, התשובה היא ברוב המקרים שלא.

לסיכום, אם אתם מתכננים להחליף את ראש הדיו במדפסת שלכם, אנחנו ממליצים לכם לבדוק טוב האם הוא מתאים למדפסת שלכם ורק לאחר מכן ליישם את הטיפים הנוספים שהצגנו במאמר הזה.

השארת תגובה